Konserwacja tarasu

Konserwacja tarasu – lakier czy olej?

Planując budowę tarasu zaczyna się rozmowa o tym, jaki materiał wybrać – drewno kompozytowe czy drewno naturalne – zazwyczaj wygrywa naturalność. Należy jednak pamiętać, że drewno jest kapryśne – będzie wymagało częstszej konserwacji, a przede wszystkim dodatkowego malowania. Jeśli nadal wybierasz drewno, drugą nie mniej ważną kwestią jest pielęgnacja tarasu. Olej czy lakier wybrać do zabezpieczenia drewna? Porozmawiamy o tym bardziej szczegółowo.

Konserwacja tarasu. Jaka jest różnica między lakierem a olejem?

Podczas stosowania lakieru drewno pokrywa się stosunkowo mocną powłoką, która dobrze chroni drewno przed wpływem środowiska. Lakier ma jednak jedną bardzo dużą wadę – wymiary drewna zmieniają się wraz ze zmianami sezonowymi i lakieru brakuje, pęka, zaczyna się łuszczyć. Aby odnowić złuszczające się miejsca na tarasie należy zeszlifować całą warstwę lakieru i ponownie pokryć taras lakierem.

W związku z tą niedogodnością coraz częściej do pielęgnacji tarasów wykorzystuje się olej. Olej nie tworzy trwałej warstwy, ponieważ wchłania się w drewno, dlatego odnowić można jedynie te obszary tarasu, które uległy uszkodzeniu podczas eksploatacji. Olej nawilża drewno, wiąże jego powierzchnię, dzięki czemu jest mniej podatne na odpryski, pękanie i łuszczenie się.

Różnica jest jak dzień i noc od radzieckiej ropy

Niestety Litwini nadal obawiają się olejowania drewna. Wpływ na to ma zła opinia o oleju w przeszłości. Przy starych olejach drewno trzeba było pokrywać wieloma warstwami, olej długo schnął, a pokryta nim powierzchnia szybko traciła swoje właściwości ochronne, była tłusta i trudna do odnowienia, a sam olej miał nieprzyjemny i intensywny zapach. zapach.

Jednak jakość nowoczesnego oleju znacznie się zmieniła. W tej chwili rynek podbił duński olej „WOCA” do wszystkich rodzajów drewna. Jest to olej najwyższej jakości, przyjazny dla środowiska, odporny na działanie czynników zewnętrznych takich jak woda, deszcz czy brud. Chroni także przed promieniami UV, blaknięciem, pojawieniem się pleśni i grzybów oraz wahaniami temperatury. Olejowanie Produkty „WOCA” nie tylko zabezpieczą drewno przed czynnikami zewnętrznymi, ale także przedłużą jego żywotność.

Stworzono specjalną technologię

Producenci olejów WOCA opracowali specjalną technologię zwaną Hyper Cross Linking. Pozwala na wydobycie najsilniejszego środka wiążącego olej, dzięki czemu olej wnika w drewno i twardnieje głęboko w nim, dzięki czemu olejowane drewno jest niezwykle mocne. Technologia Hyper Cross Linking zapewnia lepsze działanie oleju, ponieważ olejowane drewno mniej się kurczy, lepiej twardnieje i pochłania mniej wody. Olejek ten jest na bazie wody. Zawiera niewielką ilość rozpuszczalnika, dzięki czemu ma bardzo łagodny zapach i jest całkowicie przezroczysty.

konserwacja tarasu

Dużo zalet i żadnych wad

Olej WOCA wyróżnia się także tym, że przepuszcza powietrze, dzięki czemu pory drewna pozostają otwarte, co pozwala zachować naturalny wygląd drewna i podkreśla jego fakturę. Dodatkowo olejowanie nawilża drewno, nadaje mu pożądany odcień i połysk.

Cóż, mimo wszystko, Olej WOCA cieszy się popularnością również dlatego, że aby pomalować i zabezpieczyć taras wystarczy tylko raz go olejować, co jest bardzo proste. Należy to robić wiosną, przygotowując się do sezonu letniego, a jeszcze lepiej dwa razy w roku, przed latem i przed zimą. Wtedy doskonale zabezpieczysz drewno.

Zalety oleju WOCA

System jednorazowy.
Łatwy w użyciu.
Nadaje się do wszystkich rodzajów drewna.
Przyjazny dla środowiska.
Chroni przed promieniami UV i blaknięciem.
Chroni przed pleśnią i grzybami.
Chroni przed wodą, brudem i zmianami temperatury.
Odżywia i nawilża drewno.
Przedłuża żywotność drewna.
Podkreśla strukturę drewna, wygląda naturalnie.
Prawie bezwonny.
Szybko schnie.
Niska wydajność.
Doskonały stosunek jakości do ceny.
Produkty do pielęgnacji drewna WOCA – łatwe w użyciu, przyjemne w pielęgnacji, łatwe w aktualizacji!