Możliwości i montaż pali śrubowych

Możliwości stosowania pali śrubowych
Zabudowę tarasową lub małą architekturę można montować na kilku rodzajach podłoża. Jedną z metod są cokoły – podpory regulowane. Stosuje się je w określonych okolicznościach – na przykład na solidnym podłożu w postaci kostki brukowej lub na działającym dachu.
Inna metoda – fundamenty betonowe – jest popularna, ale nie najwygodniejsza opcja. I trzecia metoda, którą przedstawimy bardziej szczegółowo – fundamenty śrubowe. To wygodny, szybki i prosty sposób na montaż fundamentu tarasu lub innej małej architektury.
Zalety pali śrubowych
Jeden z głównych zalety montażu fundamentu śrubowego lub montażu podstawy tarasu na fundamencie śrubowym polega na tym, że prace budowlane można kontynuować jeszcze tego samego dnia, nie czekając na nic. Inaczej niż przy montażu fundamentów z betonu – w szczególnie zimnym okresie, kiedy czas jego twardnienia jest wyjątkowo długi i trzeba wydłużyć planowanie projektu.
Kolejnym plusem jest szybkość montażu fundamentów śrubowych. Za kilka godzin zbudujesz mały taras obok domu i będziesz mógł spokojnie kontynuować pracę. Jest to niezwykle ważne dzisiaj, gdy szybkość jest zaletą!
Praca z fundamentami śrubowymi jest wygodna. Ci, którzy musieli wiercić ziemię wiertłem i wylewać betonowe fundamenty, wiedzą, jak trudna i męcząca jest to praca. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba zawracać sobie głowy fundamentami śrubowymi – wbijanie pali w ziemię za pomocą specjalnego sprzętu nie wymaga tak dużej siły fizycznej.
Nie szkodzi środowisku
Należy wspomnieć o jeszcze jednym niuansie – czystości. Jest to istotne w przypadkach, gdy na podwórku panuje porządek, którego nie chcesz zepsuć – martw się o bałagan podczas betonowania i o to, gdzie wywieźć śmieci. Fundamenty śrubowe nie pozostawiają odpadów w ziemi.
Fundamenty palowe śrubowe można stosować do szerokiego zakresu prac zewnętrznych: do montażu tarasów, placów zabaw, ogrodzeń, szklarni, małych domów, saun czy innych obiektów małej architektury. Czas montażu konstrukcji zależy od wielkości obiektu, więc może trwać od godziny do dnia. Postępując zgodnie z instrukcjami, możesz je zainstalować samodzielnie, bez pomocy rzemieślników, więc ta opcja jest również ekonomiczna.
Montaż pali śrubowych
Montując fundamenty śrubowe należy przede wszystkim zaznaczyć miejsce ich skręcenia, rozciągnąć sznurek w proste linie i zaznaczyć te miejsca. Następnie należy przewiercić ziemię wiertłem ~40 mm, podając właściwy kierunek w miejscu późniejszego wiercenia specjalnego sprzętu – w ten sposób uzyskuje się większą dokładność.
Później konstrukcja jest instalowana na fundamencie. Najczęściej stosy śrub mają blat w kształcie litery U ze specjalnymi otworami do przykręcania konstrukcji. Potem następuje montaż tarasu, mocowanie i wykończenie desek.
Czy fundamenty śrubowe są trwałe? Nie możemy powiedzieć, że wbity w ziemię stos śrub przetrwa trwałość betonu, ale możemy podać fakty: fundament pod śruby wykonany jest z grubego metalu, pokrytego technologią gorącego cynku. Dzięki temu jest odporny na korozję, dlatego idealnie nadaje się do większości projektów budowlanych.
Można kupić stosy śrubowe mdsterasas.lt sklep internetowy: https://bit.ly/3ymOsgy