Montaż tarasów

Pale spiralne – innowacja w świecie małej architektury

Każdy budynek – czy to mały taras, czy mała sauna – zaczyna się od fundamentów. Ale czy wiesz, że fundamenty pod małą architekturę można łatwo zamontować w ciągu zaledwie kilku godzin, przy każdej pogodzie i przez cały rok. Stalowe śruby wbijane w ziemię – pale śrubowe, zwane także fundamentami śrubowymi – sprawiają, że projekty budowlane są tak wydajne. To nie tylko nowość, ale także pomysłowe rozwiązanie dla obiektu małej architektury.

Co to są stosy spiralne? To nie tylko metalowe pręty ze śrubami. To jest rewolucja w budownictwie, pozwalająca na inne spojrzenie na fundamenty, przynosząca wygodę i efektywność.

Zasada działania pali śrubowych jest fascynująco prosta – działają one na tej samej zasadzie, co wkręty do drewna. Słupy są zwykle instalowane poprzez ręczne obracanie. W przypadku pali bardziej spiralnych można zastosować specjalny sprzęt do wbijania pali, aby jeszcze bardziej ułatwić i przyspieszyć proces montażu. Obracający się stos śrub dociska ziemię i jest mocno osadzony w glebie, dzięki czemu jej nie przesuwa. Zasada ta pozwala na wkręcenie słupów w niemal każdy grunt bez konieczności dodatkowego mocowania. Uzwojenia spiralnych biegunów pomagają zapobiegać zawaleniu się. Obciążenie pionowe rozkłada się na całą powierzchnię poprzez warstwy konstrukcyjne.

Istnieje kilka rodzajów fundamentów śrubowych. Najpopularniejsze są pale M i U, które można zastosować do wszelkich możliwych małych konstrukcji. Wszechstronne fundamenty spiralne nadają się na taras, altankę, płot, garaż, szklarnię, spiżarnię, wolierę, wannę z hydromasażem, a nawet plac zabaw dla dzieci. Tego typu fundamenty śrubowe z powodzeniem zastosowano również w konstrukcjach znajdujących się w wodzie, takich jak pomosty, trapy, łaźnie i różne mosty.

stosy śrub 2

Podstawy śrubowe: przegląd i analiza

Najbardziej wszechstronne pale śrubowe M i U

Pale M i U urozmaicają architekturę. Ich potencjalne zastosowania są niemal nieograniczone. Pale M można skutecznie i łatwo zintegrować z konstrukcją tarasu, aby zapewnić wytrzymałość fundamentu tarasu. Pale w kształcie litery U są powszechnie stosowane do ogrodzeń lub pergoli. To właśnie uniwersalność pali i możliwość ich dostosowania do różnych potrzeb sprawia, że ​​możliwa jest budowa indywidualnych budynków. Pale spiralne można łatwo łączyć z innymi rodzajami fundamentów, np cokoły .

Najpopularniejsze pale spiralne stosowane w tarasach i innych lekkich konstrukcjach mają średnicę 68 mm i długość od 885 mm do 1300 mm, w zależności od rodzaju gleby i innych czynników. W przypadku cięższych konstrukcji, takich jak małe łaźnie i domki letniskowe, powszechnie stosuje się fundamenty śrubowe o średnicy 76 mm i długości od 1200 mm do 2050 mm.

stosy spiralne

Wytrzymuje stosunkowo duże obciążenia

Chociaż sam słup spiralny nie jest bardzo masywny, może wytrzymać dość duże obciążenia. Typowo spiralny podwaliny może wytrzymać obciążenie pionowe 400-4000 kg, w zależności od średnicy pala, grubości metalowej ściany, długości pala i innych aspektów. . Kiedy słup jest obracany w ziemi, podlega działaniu siły tarcia i nieprzerwanym uzwojeniom w wyniku punktów mocowania. Z powodu tego samego uzwojenia potrzebna jest bardzo duża siła, aby wbić śrubowy fundament głębiej i pokonać wszystkie punkty podparcia. W przypadku sprężania śmigło chce się obracać, ale ponieważ jest połączone z lufą, nie może się obracać. Zapewnia to wytrzymałość i stabilność fundamentu.

Kluczową zaletą fundamentów śrubowych jest łatwość montażu

Co wyróżnia te podkłady? Przede wszystkim nie zanieczyszczają środowiska. Do stworzenia stabilnych fundamentów pod konstrukcje małej architektury nie potrzeba już betonu i wykopów. Fundamenty śrubowe są nie tylko łatwe w montażu, ale także niezwykle wytrzymałe. Ich instalacja przypomina bardziej proces twórczy niż skomplikowaną inżynierię. Słupek można wkręcić w ziemię jak śrubę, jest jednak większy i daje więcej możliwości. Dzięki temu każdy, kto nie posiada specjalnych umiejętności zawodowych, może zamontować fundamenty budynku bez konieczności stosowania wysokich kosztów i skomplikowanych procesów. To połączenie prostoty i funkcjonalności spodoba się każdemu, kto chce stworzyć projekt nie tylko solidny, ale także łatwy w realizacji.

pale śrubowe 3

Stabilność niezależna od pogody

Dlaczego pale spiralne stają się nieodzowną częścią budownictwa? Dzieje się tak dlatego, że można nimi montować fundamenty obiektów przy każdej pogodzie, przez cały rok. Fundamenty śrubowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także sposób na stworzenie bezproblemowej konstrukcji, zapewniającej budynkom stabilność, na którą nie mają wpływu warunki atmosferyczne.

pale śrubowe 5

Jedną z głównych zalet pali spiralnych jest możliwość kontynuowania prac budowlanych tego samego dnia, w przeciwieństwie do fundamentów betonowych. Jest to szczególnie prawdziwe w zimnych porach roku, kiedy czas wiązania betonu jest szczególnie wydłużony, a ramy czasowe projektu odpowiednio się zmieniają. Czasami mówi się, że fundamenty spiralne nie wytrzymają zimnej pogody panującej na Litwie i że zimowy mróz podniesie bieguny. Nie ma to uzasadnienia w przypadku prawidłowego montażu fundamentów śrubowych, tj właściwości gruntu, wysokość nad gruntem (do konstrukcji) i obciążenia. Niezależnie od tego, czy jest to silny wiatr, ulewny deszcz czy obfite opady śniegu, pozostają stabilne i wytrzymałe. To nie tylko cecha praktyczna – to poczucie niezawodności, które może decydować o zapewnieniu stabilności budynków, niezależnie od zmieniających się pór roku.

Nowoczesne rozwiązanie oświetlenia zewnętrznego – słupy oprawy

Jedna z bardziej ekscytujących innowacji mdsterasos.lt w ofercie znajdują się podstawy do opraw zewnętrznych, zwane inaczej słupami oświetleniowymi. Pomagają stworzyć wysokiej jakości oświetlenie przestrzeni zewnętrznych. Jeśli np. oryginalne umiejscowienie oprawy nie będzie odpowiednie, łatwo je zmienić, gdyż spiralne słupy można łatwo wkręcać i wykręcać.

słupy oświetleniowe

słup oprawy

Słupy oprawy pozwalają na stworzenie niespotykanego oświetlenia bez straty czasu na prace ziemne i betoniarskie. Ponadto same słupy mają wnęki na okablowanie. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego sposobu montażu opraw zewnętrznych. Charakteryzuje się innowacyjnością i funkcjonalnością, a przestrzenie zewnętrzne są eleganckie i nowoczesne.

Słup oprawy

Przyjazność dla środowiska jest ważna dla tych, którym na tym zależy

Jakie inne zalety pali spiralnych można wymienić? Nie tylko oszczędzają czas i wysiłek, ale są także przyjazne dla środowiska. Polacy nie niszczą przyrody i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju. Jest to ważne w branży budowlanej ze względu na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.

Pale spiralne to zdecydowanie wygodny wybór dla tych, którym zależy na zrównoważonym rozwoju i przyjazności dla środowiska. The budowa proces nie będzie wymagał użycia betonu, który może niekorzystnie oddziaływać na glebę. Podstawy te nie mają negatywnego wpływu na przyrodę i pozwalają nam być świadomymi twórcami środowiska. Zastosowanie pali prostokątnych świadczy o zaangażowaniu w nie tylko nowoczesne, ale i przyjazne środowisku projekty budowlane.

pale śrubowe 4